Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
29.01.2023
niedziela
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Stowarzyszenia i organizacje
Wzorcowe zebranie Euro-Toques Polska


W dniu 20 czerwca 2012 r. w Garwolinie, w hotelu Sulbin, odbyło się zebranie członków Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy Euro-Toques Polska. Z uwagi na poziom spotkania oraz poziom jego organizacji, ten zjazd okrzyknięto wzorcowym.

Organizatorami byli Renata Rybacka  i Marek Rybacki – szef kuchni hotelu Sulbin, wiceprezes Euro-Toques Polska. W hotelu Sulbin gościliśmy dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu, państwu Dorocie i Marcinowi Warowny.

Na spotkaniu omówiono ważne sprawy dotyczące Stowarzyszenia. Podjęto ważne decyzje, przedstawiono plany działania na dalsze miesiące tego roku. Omówiono, miedzy innymi, sprawy organizacyjne konkursów kulinarnych.

Przed nami wiele konkursów pod patronatem Euro-Toques Polska, nominowanych do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski, które odbęda  się podczas Międzynarodowych Targów Poznanskich. Poprzeczka jest wysoka: jeśli dany konkurs kulunarny po raz drugi nie dostanie się do finału Kulinarnego Pucharu Polski, nie może być nominowany na rok następny. Ponadto, obserwatorzy konkursów, z ramienia Kulinarnego Pucharu Polski, mogą anulować nominację do pólfinału jeśli nie będą przestrzegane wymogi Rady Programowej KPP. Wymogi te są znane wszystkim organizatorom konkursów.

Oczywiście konkursy kulinarne, jeśli chodzi o organizację, pochłaniają dużo czasu organizatorom, Zarządowi i Członkom Euro-Toques Polska, jednak nie zaniedbują oni pozostałych działań Stowarzyszenia. We wrześniu br. sześciu kucharzy wyjedzie do Bayreuth(Niemcy – Północna Bawaria), promować kuchnię polską, na bazie naturalnych, polskich produktów – pobyt sponsorowany. Aktualne są wyjazdy na praktyki do Włoch, Belgii, Niemiec i Norwegii. Od pażdziernika tego roku będą również możliwe wyjazdy do Kopenhagi i Odense(Dania). Niektóre z proponowanych w/w restauracji na praktyki, posiadają gwiazdki Michelin. Zachęcamy wszystkich Członków Euro-Toques Polska do udziału w praktykach.

Podczas spotkania odbyły się również prezentacje zaprzyjaźninych firm jak: OimiQ, Aromica, Kinga Pienińska, Roses. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty barmańskie przeprowadzone przez Jerzego Czaplę.

Na restauracjach, coraz częściej pojawiają się tablice z logo Euro-Toques. Będą  mogły widnieć wszędzie tam, gdzie pracują kucharze zrzeszeni w Euro-Toques Polska, wszędzie tam, gdzie będzie serwowana zdrowa kuchnia, oparta na świeżych i naturalnych produktach. Taka tablica, ten chlubny znak, zdecydowanie podnosi prestiż restauracji, bo to rekomendacja od Euro-Toques International, Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy z siedzibą w Brukseli.

Młodzi kucharze oraz uczniowie szkół gastronomicznych mają możliwość przebycia praktyk w restauracjach, gdzie szefują Członkowie Euro-Toques Polska. Pierwszym takim przykładem jest Zamek Gniew, gdzie praktyki bedą odbywać się pod czujnym okiem Mariusza Gachwicza.

Niebawem odbędzie się kolejne zebranie Europejskiego Stowarzyszenia Euro-Toques International w San Sebastian (Hiszpania). Zjadą się prezesi, reprezentanci Krajów Unii Europejskiej zrzeszonych w Euro-Toques. Polskę, tym razem, będzie reprezentował Juan Salvador Hernandez Towar, właściciel restauracji Milano Internationale w Częstochowie. Juanowi życzymy owocnych obrad :).

Możliwości rozwoju kucharzy w Euro-Toques Polska są jak widać ogromne. Zachęcamy wszystkich Członków do udziału w konkursach kulinarnych, które przecież tak dobrze kształtują warsztat kulinarny – nie ma to jak zdrowa rywalizacja. Zachęcamy również do korzystania z możliwości kształcenia się przede wszystkim w naszym kraju, ale także poza granicami, w całej Europie, bo są takie możliwości, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.
 
Zjazd przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Niektórzy przybyli dzień wcześniej, niektórzy zostali do dnia następnego. Jedno jest pewne – nikt nie miał czasu na nudę, aż żal było wyjeżdżać... A kto nie był, niech żaluje!
Składamy wielkie podziękowania wlaścicielom hotelu za to, że  mogliśmy w tak urokliwym mniejscu, w tak przemiłej atmosferze spędzić czas. Dziękujemy całej załodze hotelu za ich uprzjmość i cierpliwość. Dziękujemy kucharzom za przepyszne jedzenie, tu dzielnie sprawował się Karol Oliwa – zastępca szefa kuchni. Dziękujemy pięknie Renacie i Markowi Rybackim za wspaniale przygotowany zjazd i jak to ujął jeden z uczestników spotania: Marek, przed Tobą to tylko się kłaniać.

Jak zawsze, takie spotkanie nie mogłoby odbyć się bez wsparcaia naszych partnerów i firm wspierających. Byli nimi: Kinga Pienińska, Ladros, Commercio Polska, Aromica, QimiQ, WillaWin, Piekarnia Żabczyńscy, Hotel Sulbin, GastroArt Studio Kulinarne, Lobo, Interblok, Roses

 

Dziękujemy wszystkim i za wszystko! Do następnego spotkania, już we wrześniu!

Fotos:
Renata Rybacka,
Paweł Malewski,
Jacek Trytko,
Marcin Soból
Relacja:

Marzenna Konkolewska
Public Relations Euro-Toques Polska

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational Smoker LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast Belfood HAGEA
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000