Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
25.04.2025
piątek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
Artykuły spożywcze
Pizzola
Debic
Cukiernia M&K
Barry Callebaut
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Stowarzyszenia i organizacje
Dni Niemieckie w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie


W dniach 19 - 21 października 2010 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie odbyły się Dni Niemieckie. Impreza ta miała na celu przybliżenie polskiej młodzieży elementów kultury niemieckiej, zachęcenie do bardziej aktywnej nauki języka niemieckiego.

Dni Niemieckie miały również na celu promowanie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Była to także możliwość do zaprezentowania na forum szkoły talentów uczniów. W programie imprezy znalazły się m.in. dwa przedstawienia teatralne w języku niemieckim wystawione przez uczniów ZSG,quiz „Sławni Niemcy wczoraj i dziś”, konkurs krajoznawczy o Niemczech,liczne pokazy i prezentacje multimedialne o Niemczech,muzyce, motoryzacji i kinematografii niemieckiej.W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa o Niemczech.

Jak przystało na szkołę gastronomiczną odbywały się również specjalne lekcje technologii gastronomicznej,podczas których młodzież polska z młodzieżą z Pforzheim przygotowywała regionalne potrawy niemieckie. Wspólne gotowanie zaowocowało wyśmienitą zupą z soczewicy i wiejską, kartoflanką berlińską, golonką w piwie, reńską pieczenią z grzybami, zapiekanymi roladkami z szynki i cykorii. Dodatki czyli precle, spätzle, kapusta czerwona z rodzynkami oraz wypieki czyli tort szwarcwaldzki i ciasto drożdżowe ze śliwkami smakowały równie wybornie. Uczniowie działający w Kole Kucharskim zaprezentowali gościom swoje zawodowe uzdolnienia wykonując na scenie różne wersje niemieckiej sałatki ziemniaczanej w formie show kulinarnego oraz pokaz carvingu, który okazał się szczególnie atrakcyjnym punktem programu. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach przeprowadzonych przez panią Christiane Bromberger z Goethe Institut Krakau oraz przez Państwa Schmidt.

W programie imprezy był również występ grupy muzycznej „Thomas Und Freunde” oraz śpiewanie piosenek w języku niemieckim.Młodzież wzięła również udział w projekcji filmu w niemieckiej wersji językowej, która była wstępem do lekcji z filmem.Na każdej przerwie rozbrzmiewały przeboje największych gwiazd niemieckiej sceny muzycznej.

Impreza przygotowana była przez uczniów i nauczycieli ZSG, pod kierunkiem pani Moniki Knysak i pani Anny Rycharskiej- Tałaj, przy współpracy z kucharzami z Euro-Toques Polska w osobach: Paweł Antas, Juan  Salvador Hernandez Towar oraz Jarosław Antas.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.



 Wersja do druku         Poleć znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe LabelFresh Cukiernia M&K Debic Barry Callebaut iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000